• Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • The Rise and Fall of Lularoe

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★½

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★★

  • Maid

  • My Son

    ★★

  • LuLaRich

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Memories of a Murderer: The Nilsen Tapes

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Lamb

    ★★★★½

  • Val

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Together

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★

  • Searching for Sheela

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Feast

    ★★★

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★★

  • The Last Cruise

    ★★

  • kid 90

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Insert Coin

    ★★★

  • The Orange Years: The Nickelodeon Story

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★

  • Zappa

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Comey Rule

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Challenger: The Final Flight

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • The Way I See It

    ★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★

  • I Am Greta

    ★★★

  • Antebellum

    ★★★★

  • #UNFIT: The Psychology of Donald Trump

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • The Donut King

    ★★★

  • The Swamp

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Frontline: United States of Conspiracy

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • AKA Jane Roe

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★