• Cypress Hill: Insane in the Brain

    ★★★★

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

    ★★★

  • Hatching

    ★★★½

  • Rolling Like Thunder

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★½

  • Juice WRLD: Into the Abyss

    ★★★½

  • 15 Minutes of Shame

    ★★★

  • New York Ninja

    ★★

  • Jagged

    ★★★½

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • Kate

    ★★★

  • Count Me In

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • The One and Only Dick Gregory

    ★★★★

  • Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

    ★★½

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★★

  • Like A Rolling Stone: The Life & Times of Ben Fong-Torres

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Nobody

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Crisis

    ★★½

  • Al Davis vs. The NFL

    ★★½

  • Misha and the Wolves

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Mean Man: The Story of Chris Holmes

    ★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Stronghold

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Tax Collector

    ★★★

  • Becky

    ★★★

  • Ricky Powell: The Individualist

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Jasper Mall

    ★★★

  • Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

    ★★½

  • The Rainbow

  • The Irishman

    ★★★

  • Nail in the Coffin: The Fall and Rise of Vampiro

    ★★★

  • Wrinkles the Clown

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Fulci for Fake

    ★★★

  • In Search of the Last Action Heroes

    ★★★½

  • Blood & Flesh: The Reel Life & Ghastly Death of Al Adamson

    ★★★½

  • Manson: Music From an Unsound Mind

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Liberte

    ½

  • First Love

    ★★★½

  • Deodato Holocaust

    ★½

  • The Gangster, the Cop, the Devil

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Miss & Mrs. Cops

    ★★★½

  • QT8: The First Eight

    ★★★

  • There Are No Fakes

    ★★★★★

  • Lucky Grandma

    ★★★½

  • Rewind

    ★★★★

  • Other Music

    ★★★

  • We Believe in Dinosaurs

    ★★★★

  • Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★

  • Brainiac: Transmissions After Zero

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★½

  • Unstoppable

    ★★★

  • Chris Claremont's X-Men

    ★★★

  • Dark Figure of Crime

    ★★★½