Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
15 Minutes of Shame

15 Minutes of Shame

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Laughing Woman

The Laughing Woman

1969
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Reincarnation of Isabel

The Reincarnation of Isabel

1973
×
Edit this entry  
18
Rolling Like Thunder

Rolling Like Thunder

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Juice WRLD: Into the Abyss

Juice WRLD: Into the Abyss

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

Bitchin': The Sound and Fury of Rick James

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Listening to Kenny G

Listening to Kenny G

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fighting Back

Fighting Back

1982
×
★★½
Edit this entry  
29
Deodato Holocaust

Deodato Holocaust

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Filmed in Supermarionation

Filmed in Supermarionation

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jagged

Jagged

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Rats: Night of Terror

Rats: Night of Terror

1984
×
★★★
Edit this entry  
15
I Am Another You

I Am Another You

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Image Revolution

The Image Revolution

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
The One and Only Dick Gregory

The One and Only Dick Gregory

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Violence Voyager

Violence Voyager

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cockfighter

Cockfighter

1974
×
★★★
Edit this entry  
23
Newman's Law

Newman's Law

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Framed

Framed

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★½
Edit this entry  
05
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
★★★★
Edit this entry  
31
L.A. Takedown

L.A. Takedown

1989
×
★★½
Edit this entry  
06
Chrome and Hot Leather

Chrome and Hot Leather

1971
×
★★★
Edit this entry  
30
So Sweet... So Perverse

So Sweet... So Perverse

1969
×
★★★
Edit this entry  
30
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Edit this entry  
20
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★½
Edit this entry  
14
A Scream in the Streets

A Scream in the Streets

1973
×
★★
Edit this entry  
13
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★½
Edit this entry  
09
Vampire in Venice

Vampire in Venice

1988
×
★★½
Edit this entry  
05
Coming 2 America

Coming 2 America

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Crazy Desires of a Murderer

Crazy Desires of a Murderer

1977
×
★★
Edit this entry  
04
Autopsy

Autopsy

1975
×
★★★
Edit this entry  
27
The Legend of Blood Castle

The Legend of Blood Castle

1973
×
★★½
Edit this entry  
25
Shogun's Joy of Torture

Shogun's Joy of Torture

1968
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kichiku: Banquet of the Beasts

Kichiku: Banquet of the Beasts

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Hack-O-Lantern

Hack-O-Lantern

1988
×
★★½
Edit this entry  
15
Eko Eko Azarak II: Birth of the Wizard

Eko Eko Azarak II: Birth of the Wizard

1996
×
★★★
Edit this entry  
15
Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

Eko Eko Azarak: Wizard of Darkness

1995
×
★★★½
Edit this entry  
12
Savage Streets

Savage Streets

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Kamikaze Girls

Kamikaze Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Walking the Edge

Walking the Edge

1985
×
★★★
Edit this entry  
07
Bunch of Kunst

Bunch of Kunst

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Al Davis vs. The NFL

Al Davis vs. The NFL

2021
×
★★½
Edit this entry