Bobby has logged 89 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
What Keeps You Alive

What Keeps You Alive

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Domestics

The Domestics

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
Edit this entry  
20
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cargo

Cargo

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The House

The House

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Radius

Radius

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry