Bobby has logged 76 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Malignant

Malignant

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Dave Not Coming Back

Dave Not Coming Back

2020
×
Edit this entry  
22
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
Read the review Edit this entry  
02
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Come True

Come True

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Firm

The Firm

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
The Pelican Brief

The Pelican Brief

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry