• Luca

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The White Tiger

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Athlete A

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Half of It

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • 6 Underground

  • 1917

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Informer

    ★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Midsommar

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • The Dirt

  • What Men Want

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Polar

  • Fyre

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • The Unthinkable

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • BlacKkKlansman

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • The Cake General

    ★★½

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • The Game Changers

  • Won't You Be My Neighbor?

  • Fifty Shades Freed

  • Murder on the Orient Express

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok