• Holidate

    ★★★½

  • Pixie

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Feel the Beat

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Isi & Ossi

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Falling Inn Love

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Coyote Lake

    ★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★

  • Robin Hood

    ★★

  • Instant Family

    ★★★★

  • The Grinch

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • This Changes Everything

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★