bobby has logged 295 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X2

X2

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read the review Edit this entry  
20
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sing

Sing

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Waitress

Waitress

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twister

Twister

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pompeii

Pompeii

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casper

Casper

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mansfield Park

Mansfield Park

1999
×
★★★
Edit this entry