RSS feed for BobbyFlay

BobbyFlay has logged 75 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mid90s

Mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Peppermint

Peppermint

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Taken

Taken

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mile 22

Mile 22

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Package

The Package

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demetri Martin: The Overthinker

Demetri Martin: The Overthinker

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Season of the Witch

Season of the Witch

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tag

Tag

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Action Point

Action Point

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry