RSS feed for Bobby

Bobby has logged 73 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Freaks

Freaks

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Head Count

Head Count

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Glass

Glass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry