• Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Irishman

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Boss Baby

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

  • Get Out

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Split

    ★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Martian

  • Sicario

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

    ★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • 12 Years a Slave

    ★★★★½

  • Gravity

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

  • Killing Them Softly

  • Mud

    ★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Hunger Games

  • Bones Brigade: An Autobiography

  • The Rum Diary

    ★★★½

  • True Grit

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★½

  • I'm Still Here

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Inception

  • Avatar

    ★★★★

  • Zombieland

    ★★★

  • Enter the Void

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • Gran Torino

    ★★★

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★

  • The Hurt Locker

    ★★★

  • Burn After Reading

  • Pineapple Express

  • Step Brothers

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★

  • Iron Man

    ★★★½

  • Strange Wilderness

    ★★★★