Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Doors

The Doors

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gerry

Gerry

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Rum Diary

The Rum Diary

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Split

Split

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry