Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
21
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Finch

Finch

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Amistad

Amistad

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Edit this entry  
01
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Edit this entry  
01
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★½
Edit this entry  
31
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★½
Edit this entry  
31
Deep Impact

Deep Impact

1998
×
★★★★
Edit this entry  
30
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
The X Files

The X Files

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Turbulence

Turbulence

1997
×
★★
Edit this entry  
25
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
24
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
Source Code

Source Code

2011
×
★★★
Edit this entry  
11
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★
Edit this entry  
11
Passenger 57

Passenger 57

1992
×
½
Edit this entry  
10
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★
Edit this entry  
10
John Q

John Q

2002
×
★★★
Edit this entry  
10
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★½
Edit this entry  
09
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Time After Time

Time After Time

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Pornographer –Playback–

Pornographer –Playback–

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
I Told Sunset About You

I Told Sunset About You

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
The Boy Foretold By the Stars

The Boy Foretold By the Stars

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Cherry Magic

Cherry Magic

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★½
Edit this entry  
20
Hidden Kisses

Hidden Kisses

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Edit this entry  
27
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★½
Edit this entry  
05
The Island

The Island

2005
×
★★★
Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Man from Earth

The Man from Earth

2007
×
★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Rainmaker

The Rainmaker

1997
×
★★½
Edit this entry