Sort by

Pau has logged 98 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★½
Edit this entry  
22
Flight

Flight

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Words

The Words

2012
×
★★½
Edit this entry  
15
The Hobbit

The Hobbit

1977
×
★½
Edit this entry  
14
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★½
Edit this entry  
08
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
26
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★
Edit this entry  
05
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
05
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Argo

Argo

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Compliance

Compliance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★
Edit this entry  
14
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lost in Space

Lost in Space

1998
×
★★½
Edit this entry  
30
Frequency

Frequency

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three

Three

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Triangle

Triangle

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cargo

Cargo

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Margaret

Margaret

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry