• Men

    ★★★★

  • Choose or Die

  • The Northman

    ★★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★★

  • Studio 666

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • The House

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Vortex

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • France

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The Scary of Sixty-First

    ★★★

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Soul

    ★★★