Sort by

will has logged 292 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Go-Between

The Go-Between

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Square

The Square

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tin Drum

The Tin Drum

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Child

The Child

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Knack... and How to Get It

The Knack... and How to Get It

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Marty

Marty

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Mattei Affair

The Mattei Affair

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Sun of Satan

Under the Sun of Satan

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Othello

Othello

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Father Was Away on Business

When Father Was Away on Business

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Leopard

The Leopard

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Best Intentions

The Best Intentions

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternity and a Day

Eternity and a Day

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Missing

Missing

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mission

The Mission

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Unknown

The Unknown

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
[REC]

[REC]

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry