Sort by

Bob has logged 142 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Illumination Presents: Minions Holiday Special

Illumination Presents: Minions Holiday Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ice Station Zebra

Ice Station Zebra

1968
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
24
WarGames

WarGames

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Drive a Crooked Road

Drive a Crooked Road

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Raid on Rommel

Raid on Rommel

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
A Royal Christmas Ball

A Royal Christmas Ball

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost World

The Lost World

1925
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harriet

Harriet

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Father Goose

Father Goose

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pushover

Pushover

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Matter of Loaf and Death

A Matter of Loaf and Death

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Scorpion

The Black Scorpion

1957
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Kiss of Death

Kiss of Death

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Torpedo: U-235

Torpedo: U-235

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Salyut-7

Salyut-7

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Marshall

Marshall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Due Date

Due Date

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Welcome to the Rileys

Welcome to the Rileys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cairo Time

Cairo Time

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Overlord

Overlord

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Yank in the R.A.F.

A Yank in the R.A.F.

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mary

Mary

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Cannery Row

Cannery Row

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Address Unknown

Address Unknown

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry