Sort by

BobinKafa has logged 138 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Don’t Leave Home

Don’t Leave Home

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
The Cleanse

The Cleanse

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Wildling

Wildling

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Revenge of the Nerds

Revenge of the Nerds

1984
×
★★★
Edit this entry  
18
Horns

Horns

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★★
Edit this entry  
17
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★½
Edit this entry  
17
Shut In

Shut In

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Scare Campaign

Scare Campaign

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Shut In

Shut In

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Housewife

Housewife

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Buster's Mal Heart

Buster's Mal Heart

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Along Came a Spider

Along Came a Spider

2001
×
★★½
Edit this entry  
06
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dark Night of the Scarecrow

Dark Night of the Scarecrow

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Blood Punch

Blood Punch

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Southbound

Southbound

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Walk

The Walk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Müslüm

Müslüm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Naples in Veils

Naples in Veils

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spitfire

Spitfire

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
To Hell and Back: The Kane Hodder Story

To Hell and Back: The Kane Hodder Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Freaks of Nature

Freaks of Nature

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Howard Lovecraft & the Undersea Kingdom

Howard Lovecraft & the Undersea Kingdom

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lighthouse of the Orcas

The Lighthouse of the Orcas

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Spinning Man

Spinning Man

2018
×
★★½
Edit this entry