Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Killer Must Kill Again

The Killer Must Kill Again

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wraith

The Wraith

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Body Puzzle

Body Puzzle

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Streetwalkin'

Streetwalkin'

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Bloodstained Shadow

The Bloodstained Shadow

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dream a Little Dream

Dream a Little Dream

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Death Laid an Egg

Death Laid an Egg

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Viy

Viy

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
All the Colors of Giallo

All the Colors of Giallo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Naked Vengeance

Naked Vengeance

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Strip Nude for Your Killer

Strip Nude for Your Killer

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Panic

Don't Panic

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Virgin Among the Living Dead

A Virgin Among the Living Dead

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Possessed

The Possessed

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Caller

The Caller

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grand Isle

Grand Isle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pandemonium

Pandemonium

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invasion of the Flesh Hunters

Invasion of the Flesh Hunters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The House of the Laughing Windows

The House of the Laughing Windows

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dial: Help

Dial: Help

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fun House

The Fun House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
976-Evil II

976-Evil II

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Seven Blood-Stained Orchids

Seven Blood-Stained Orchids

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Home

Sweet Home

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
So Sweet, So Dead

So Sweet, So Dead

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Cat

The Black Cat

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Live Like a Cop, Die Like a Man

Live Like a Cop, Die Like a Man

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Cars That Ate Paris

The Cars That Ate Paris

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry