• Cujo

    ★★★½

  • A Blade in the Dark

    ★★★★

  • Frightmare

    ★★★

  • 2019: After the Fall of New York

    ★★★½

  • Psycho II

    ★★★½

  • Conquest

    ★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★

  • Mausoleum

    ★★★★

  • The Final Terror

    ★★★

  • The Deadly Spawn

    ★★★½

  • Blood Beat

    ★★★★

  • Jaws 3-D

    ★★½

  • Olivia

    ★★★½

  • Videodrome

    ★★★★

  • Corruption

  • Ogroff

    ★★★★

  • Possibly in Michigan

    ★★★½

  • One Dark Night

    ★★★½

  • The King of Comedy

    ★★★

  • Xtro

    ★★★½

  • The Slumber Party Massacre

    ★★★★

  • Wacko

    ★★★★

  • Creepshow

    ★★★★

  • Nightbeast

    ★★★★

  • Time Walker

    ★★★

  • Tenebre

    ★★★★½

  • Halloween III: Season of the Witch

    ★★★★

  • The Slayer

    ★★★½

  • Next of Kin

    ★★★★

  • Double Exposure

    ★★★

  • Superstition

    ★★★★

  • Pieces

    ★★★★

  • Class of 1984

    ★★★★½

  • Liquid Sky

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • The Fan

    ★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★★

  • Visiting Hours

    ★★★½

  • Forbidden World

    ★★★

  • Basket Case

    ★★★★

  • Pandemonium

    ★★★★

  • Turkey Shoot

    ★★★★

  • The New York Ripper

    ★★★★

  • Butcher, Baker, Nightmare Maker

    ★★½

  • Death Wish II

    ★★★★

  • Veronika Voss

    ★★★½

  • Vice Squad

    ★★★½

  • Satan's Slave

    ★★★

  • Boardinghouse

    ★★★

  • The Prowler

    ★★★½

  • Halloween II

    ★★★½

  • Saturday the 14th

    ★★★½

  • Madman

    ★★★½

  • The Pit

    ★★★½

  • Just Before Dawn

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • The Woman Next Door

    ★★★

  • The Evil Dead

    ★★★★½

  • Don't Go in the Woods

    ★★★

  • Hell Night

    ★★★

  • Evilspeak

    ★★★½

  • The House by the Cemetery

    ★★★★½

  • The Loveless

    ★★★

  • Blow Out

    ★★★★

  • Final Exam

    ★★★

  • Polyester

    ★★★★

  • Dead & Buried

    ★★★½

  • Possession

    ★★★★

  • Escape from New York

    ★★★½

  • The Burning

    ★★★★

  • Friday the 13th Part 2

    ★★★★

  • Graduation Day

    ★★½