• The Wailing

    ★★★★

  • Endless Poetry

    ★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★

  • The Barn

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

  • Grimsby

    ★★½

  • Yellow Fever: The Rise and Fall of the Giallo

    ★★★★

  • Midnight Special

    ★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Dusty

    ★★★½

  • Eat That Question: Frank Zappa in His Own Words

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★½

  • Bone Tomahawk

    ★★★★

  • Southbound

    ★★★½

  • Closet Monster

    ★★★★

  • High-Rise

    ★★½

  • De Palma

    ★★★½

  • Deathgasm

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Youth

    ★★★

  • Hitchcock/Truffaut

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Salad Days: A Decade of Punk in Washington, DC (1980-90)

    ★★★½

  • The Invitation

    ★★★★

  • The Bunker

    ★★★

  • The Wolfpack

    ★★★★

  • Dope

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • Faces of Emmanuelle

    ★★★★

  • Clown

    ★★★★

  • Last Shift

    ★★½

  • The Town that Dreaded Sundown

    ★★★½

  • My Life Directed by Nicolas Winding Refn

    ★★★

  • The Editor

    ★★★★

  • Eden

    ★★★★

  • Heaven Knows What

    ★★★★

  • Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

    ★★★★

  • Digging Up the Marrow

    ★★★

  • Wild Tales

    ★★★½

  • The Purge: Anarchy

    ★★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★½

  • The Raid 2

    ★★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • Filmage: The Story of Descendents/All

    ★★★½

  • Why Don't You Play in Hell?

    ★★★½

  • Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th

    ★★★

  • The Green Inferno

    ★★★

  • Jodorowsky's Dune

    ★★★★

  • Baskin

    ★★½

  • The Demon's Rook

    ★★★½

  • The Strange Color of Your Body's Tears

    ★★★

  • The World's End

    ★★★★

  • Wrong

    ★★★½

  • A Band Called Death

    ★★★★

  • Amour

    ★★★★★

  • Entrance

    ★★★½

  • Laurence Anyways

    ★★★★★

  • John Dies at the End

    ★★★½

  • Bones Brigade: An Autobiography

    ★★★★½

  • Young Adult

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • You're Next

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★

  • Hobo with a Shotgun

    ★★★★

  • Fubar II

    ★★★★

  • A Serbian Film

    ★★★★