Bode has logged 29 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★
Edit this entry  
31
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ibiza

Ibiza

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Edit this entry  
09
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Windtalkers

Windtalkers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
★★½
Edit this entry  
04
Manhunt

Manhunt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Edit this entry