Sort by
  • Scream VI

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Terror Train

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Smile

    ★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★½

  • Skinamarink

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Close

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Cold Wind Blowing

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Scream

    ★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

  • Ambition

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Teacher Shortage

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Dusty II: Rusty's Revenge

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Junky

  • Cuties

  • Black Christmas

    ★½

  • The Gentlemen

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Tolkien

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★½

  • All the Colors of Giallo

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Abrakadabra

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

  • Venom

    ★★½

  • Hell Fest

    ★★★

  • I Still See You

    ★★½

  • The Perfection

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • 22 July

  • Suspiria

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★