• Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Rammstein: Zeit - The ATMOS Experience

    ★★★½

  • A Short Story

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

  • Deep Water

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Death on the Nile

  • Al Pacino, le Bronx et la fureur

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Don't Look Up

    ★★★

  • John Huston: Adventures of a Free Soul

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • The Making of Rocky vs. Drago by Sylvester Stallone

    ★★★½

  • Daniel Day-Lewis: The Hollywood Genius

    ★★★½

  • In the Mood for Love - Day One

  • No Time to Die

    ★★★

  • Le Cercle rouge

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★

  • Genesis: The Last Domino?

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Jurassic World Dominion: Prologue

    ★★½

  • Jodie Foster, Hollywood Under the Skin

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Höllental

    ★★★★½

  • Umbrella

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Clearwater

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • Katarina Witt - Doubles axels et rebondissements

    ★★★½

  • Aretha Franklin, soul sister

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Kubrick by Kubrick

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • How to Write a Review

    ★★★

  • Sophia Loren

    ★★★½

  • Star Wars Collection

    ★★★★½

  • John Wayne - America at All Costs

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Le monde selon Radiohead

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Billie

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½