• Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Patrick

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★½

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • Into the Woods

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★

  • 22 Jump Street

    ★★★

  • It Follows

    ★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Neighbors

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★