• The Death of David Cronenberg

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • In My Room

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★★

  • Hamster Hell 2

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★½

  • Class Action Park

    ★★★★

  • Live from the Space Stage: A HALYX Story

    ★★★★★

  • Showbiz Kids

    ★★★★½

  • Coming Out

    ★★★★★

  • 8:46

  • Channel X Cartoon Show

    ★★★★

  • Not Alone in Here

    ★★★½

  • Cursed Films

    ★★★★★

  • Junky

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Lamp Life

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • His House

    ★★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Love?

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★½

  • Forky Asks a Question: What Is Time?

  • Forky Asks a Question: What Is Art?

  • Forky Asks a Question: What Is a Friend?

  • Forky Asks a Question: What Is Money?

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Make Me a Sandwich

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Blood Machines

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★½

  • Psychomagic, a Healing Art

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Nimic

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Kuricorder Quartet ‘Southpaw’

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★