Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Okkadu

Okkadu

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Behind Closed Doors

Behind Closed Doors

2019
×
Edit this entry  
05
Sophie: A Murder in West Cork

Sophie: A Murder in West Cork

2021
×
Edit this entry  
05
Bimbisara

Bimbisara

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Mermaid

Mermaid

2007
×
Edit this entry  
02
The Most Hated Man on the Internet

The Most Hated Man on the Internet

2022
×
Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Day of the Woman

Day of the Woman

1978
×
Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
100 Days Before the Command

100 Days Before the Command

1991
×
Read the review Edit this entry  
27
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ken Park

Ken Park

2002
×
Edit this entry  
27
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Abrahaminte Santhathikal

Abrahaminte Santhathikal

2018
×
Edit this entry  
25
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Girl in the River: The Price of Forgiveness

A Girl in the River: The Price of Forgiveness

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Indian Predator: The Butcher Of Delhi

Indian Predator: The Butcher Of Delhi

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Student

The Student

2015
×
Edit this entry  
21
Jana Gana Mana

Jana Gana Mana

2022
×
★½
Edit this entry  
20
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
Edit this entry  
17
The Stepfather

The Stepfather

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Bully

Bully

2001
×
★★★½
Edit this entry  
16
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
Blue Streak

Blue Streak

1999
×
Edit this entry  
09
Murmur of the Heart

Murmur of the Heart

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
The Beast

The Beast

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
½
Edit this entry  
05
The Craigslist Killer

The Craigslist Killer

2011
×
Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
04
Touch Me

Touch Me

1993
×
½
Edit this entry  
04
The Cloud Door

The Cloud Door

1994
×
Edit this entry  
04
Bad Boy Bubby

Bad Boy Bubby

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Magdalene Sisters

The Magdalene Sisters

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
01
Pakka Commercial

Pakka Commercial

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Paradise: Love

Paradise: Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kaddi Pudi

Kaddi Pudi

2013
×
Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suzhal

Suzhal

2022
×
★★★½
Edit this entry