Sort by

Vinoth has logged 188 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Daasi

Daasi

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
Edit this entry  
29
Frequently Asked Questions About Time Travel

Frequently Asked Questions About Time Travel

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kurup

Kurup

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Exploits of a Young Don Juan

Exploits of a Young Don Juan

1986
×
Edit this entry  
21
Aa Karaala Ratri

Aa Karaala Ratri

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Kadaseela Biriyani

Kadaseela Biriyani

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Maa Oori Polimera

Maa Oori Polimera

2021
×
½
Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
RRRrrrr!!!

RRRrrrr!!!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blue My Mind

Blue My Mind

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
Read prior review Edit this entry  
02
Akhanda

Akhanda

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Republic

Republic

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Annaatthe

Annaatthe

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Garuda Gamana Vrishabha Vahana

Garuda Gamana Vrishabha Vahana

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

Sivaranjiniyum Innum Sila Pengalum

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
Read prior review Edit this entry  
24
Princesa

Princesa

2001
×
★★½
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vanaja

Vanaja

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kodiyil Oruvan

Kodiyil Oruvan

2021
×
★½
Edit this entry  
13
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fingered

Fingered

1986
×
★★★★
Edit this entry  
13
You Killed Me First

You Killed Me First

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kanakam Kaamini Kalaham

Kanakam Kaamini Kalaham

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Eunuch and the Flute Player

The Eunuch and the Flute Player

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mughizh

Mughizh

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hearts and Flowers

Hearts and Flowers

1930
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nayattu

Nayattu

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blush

Blush

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Immoral Tales

Immoral Tales

1973
×
★★½
Read prior review Edit this entry