• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Willow

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Honeyland

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • Ibiza

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Rampage

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Pitch Perfect 3

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Girls Trip

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★