• Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Cars 3

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Lou

    ★★★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★★½

  • The Late Bloomer

    ★½

  • The White Helmets

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Suicide Squad

    ★★★½

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

    ★★½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • The Jungle Book

    ★★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Creed

    ★★★½

  • The Big Short

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★

  • Spectre

    ★★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Sanjay's Super Team

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 2

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★½

  • Room

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★

  • The Short Story of a Fox and a Mouse

    ★★★½

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★

  • The Loneliest Stoplight

    ★★

  • Macbeth

    ★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

    ★★★

  • Fantastic Four

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • Bajrangi Bhaijaan

    ★★★

  • Stutterer

    ★★★★★

  • Cartel Land

    ★★½

  • Terminator Genisys

    ★★★½

  • If I Was God

    ★★½

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Prologue

    ★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Ave Maria

    ★★★

  • Carol

    ★★★

  • Son of Saul

    ★★★

  • Hot Pursuit

    ★½

  • Avengers: Age of Ultron

  • Friend

    ★★★★★