Sort by

Toshita has logged 39 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The White Helmets

The White Helmets

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Footloose

Footloose

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Witness

Witness

1985
×
★★
Edit this entry  
27
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★★
Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★½
Edit this entry  
24
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Lou

Lou

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Book of Life

The Book of Life

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hot Pursuit

Hot Pursuit

2015
×
★½
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★½
Edit this entry  
14
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
Edit this entry  
09
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry