RSS feed for Bolívar
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Orestes

Orestes

2015
×
Edit this entry  
01
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Past

The Past

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
We Will Forget

We Will Forget

2014
×
Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
Edit this entry  
01
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kink

Kink

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
6 Days

6 Days

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Edit this entry  
31
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Danish Girl

The Danish Girl

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★
Edit this entry  
04
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

1960
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Kagemusha

Kagemusha

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
06
El Dorado

El Dorado

1966
×
Edit this entry  
05
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★½
Edit this entry