• Lightyear

    ★★★½

  • Men

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★★

  • Wish Dragon

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • Archive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★