Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Remember Me

Remember Me

2010
×
★★½
Edit this entry  
01
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
My Suicide

My Suicide

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
Fractured

Fractured

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Locke

Locke

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Vanishing of Sidney Hall

The Vanishing of Sidney Hall

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Sometimes Always Never

Sometimes Always Never

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry