RSS feed for BoneZ

BoneZ has logged 36 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
11
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
27
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Edit this entry  
07
Birdman

Birdman

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
31
True Story

True Story

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Entourage

Entourage

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★★★
Edit this entry  
25
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Let's Kill Ward's Wife

Let's Kill Ward's Wife

2014
×
★★
Edit this entry  
28
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry