xan has logged 12 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Secret Sunshine

Secret Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Like Father, Like Son

Like Father, Like Son

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry