xan has logged 30 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us Again

Us Again

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Another Country

In Another Country

2012
×
★★★★
Edit this entry  
19
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Better Days

Better Days

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Space Sweepers

Space Sweepers

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pretend It's a City

Pretend It's a City

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nian

Nian

2021
×
Edit this entry  
31
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Your Name Engraved Herein

Your Name Engraved Herein

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
1987: When the Day Comes

1987: When the Day Comes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry