Sort by

Lu has logged 28 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
After Earth

After Earth

2013
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★
Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Killing Fields

The Killing Fields

1984
×
★★★★
Edit this entry  
02
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★★
Edit this entry