Lu has logged 20 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

2016
×
★½
Edit this entry  
23
Red Lights

Red Lights

2012
×
★★
Edit this entry  
22
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★
Edit this entry  
17
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Weighting

Weighting

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
No Strings Attached

No Strings Attached

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Garden State

Garden State

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry