Sort by

Lu has logged 30 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lennart

Lennart

2010
×
Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Red Tent

The Red Tent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

2014
×
★★
Edit this entry  
02
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★
Edit this entry