Sort by
  • Don't Worry Darling

  • Nope

    ★★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Come from Away

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Luca

    ★★★

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • How To (Without A Doubt) Get Rich And Famous In LA

  • Promising Young Woman

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★