• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★½

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★½

  • Bruised

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Golden Hour

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • American Skin

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Anima