• Memory

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • In Our Prime

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Heart Shot

    ½

  • Thirty-Nine

    ★★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • All of Us Are Dead

    ★★★

  • Kingmaker

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman

    ★★★½

  • Through the Darkness

    ★★★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • The Policeman's Lineage

    ★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★★

  • Tomb of the River

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Finch

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • The Raincoat Killer: Chasing a Predator in Korea

    ★★★★

  • My Name

    ★★★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Hometown

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • My Son

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Old Henry

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • D.P.

    ★★★★★

  • Hostage: Missing Celebrity

    ★★★½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Sinkhole

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★½

  • Pig

    ★★

  • The North Water

    ★★★★½

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Benedetta

    ★★

  • The Worst Person in the World

    ★★

  • The 8th Night

  • Midnight

    ★★★★

  • The Journey

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★★

  • Mine

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Recalled

    ★★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Seobok: Project Clone

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Every Breath You Take

    ★★★★½

  • Major Grom: Plague Doctor

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★★