Sort by

booboosnack has logged 58 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unarmed Verses

Unarmed Verses

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To The Moon

To The Moon

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Joy of Learning

The Joy of Learning

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Waves

Waves

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

Symbiopsychotaxiplasm: Take 2 ½

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Several Friends

Several Friends

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Symbiopsychotaxiplasm: Take One

Symbiopsychotaxiplasm: Take One

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Losing Ground

Losing Ground

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lolo

Lolo

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tokyo Tribe

Tokyo Tribe

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sans Soleil

Sans Soleil

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Men and Women

Men and Women

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Family Business

Family Business

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Semiotics of the Kitchen

Semiotics of the Kitchen

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Connection

The Connection

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
De mon âme à ton âme

De mon âme à ton âme

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry