Sort by
  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Playing with Fire

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★½

  • VFW

    ★★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • 37 Teen

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Rabid

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★★★

  • The Intruder

    ★★★

  • Bliss

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Furies

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Sweetheart

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★½

  • Harpoon

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Vice

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Revenger

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Creed II

    ★★★★½