Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★
Edit this entry  
29
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Edit this entry  
25
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Flirting with Disaster

Flirting with Disaster

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
S.F.W.

S.F.W.

1994
×
½
Edit this entry  
14
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
14
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★
Edit this entry  
13
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★
Edit this entry  
30
Theodora Goes Wild

Theodora Goes Wild

1936
×
★★★½
Edit this entry  
28
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Edit this entry  
12
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Q

Q

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★½
Edit this entry  
22
Instinct

Instinct

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Edit this entry  
20
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
18
Demons

Demons

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Edit this entry  
18
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Edit this entry  
14
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Demonoid: Messenger of Death

Demonoid: Messenger of Death

1981
×
★★½
Edit this entry  
09
House

House

1985
×
★★★
Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Edit this entry  
07
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cat's Eye

Cat's Eye

1985
×
Edit this entry  
06
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Edit this entry