Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
ERASED

ERASED

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Something Borrowed

Something Borrowed

2011
×
Edit this entry  
11
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry  
15
Cuties

Cuties

2020
×
½
Edit this entry  
30
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Edit this entry