Sort by

b has logged 25 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
San Francisco 2.0

San Francisco 2.0

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It

It

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry