b has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What Happens in Vegas

What Happens in Vegas

2008
×
★★
Edit this entry  
06
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Up

Up

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
06
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry