liv has logged 241 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
18
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
United 93

United 93

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
04
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Respect

Respect

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Am Not an Easy Man

I Am Not an Easy Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
American Factory

American Factory

2019
×
Edit this entry  
26
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
Edit this entry  
17
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★
Edit this entry  
01
Mrs. Fletcher

Mrs. Fletcher

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Klute

Klute

1971
×
Edit this entry  
23
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chained

Chained

2012
×
★★
Edit this entry  
20
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
Edit this entry  
17
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster's Ball

Monster's Ball

2001
×
★★½
Edit this entry